Rozmiar członka

Wielu mądrych mężczyzn powiada, że nie należy przejmować się  rozmiarem, ponieważ „liczy się to , jak z niego korzystamy”.

Rozwój penisa jest procesem skomplikowanym, ponieważ  zależy od współdziałania wielu czynników. Zwiększa to ryzyko, że czasem rozwój ten może przebiegać nieprawidłowo.

Wydzielanie testosteronu nie jest dość dobre. Wszystko, co zakłóca  wydzielanie testosteronu przez organizm płodu w krytycznym okresie  pomiędzy dziewiątym  a osiemnastym tygodniem ciąży, powoduje problemy z rozwojem penisa.

Często jest coś nie tak z produkcja  hormonu uruchamiającego  wydzielanie testosteronu – być może łożysko nie wydziela dostatecznej  ilości  hCG albo przysadka mózgowa płodu nie sprawuje właściwie kontroli nad jądrami.

Takie zaburzenia przysadki mogą później zahamować  proces dojrzewania chłopca. Problemy z rozwijającym się mózgiem  mogą oznaczać, ze wytwarzający  LH generator drgań nie funkcjonuje  prawidłowo.

Pojawiają się sugestie , ze występujące w środowisku substancje  chemiczne, przypominające hormony żeńskie gromadzą się w łożysku albo w organizmie płodu i hamują wydzielanie  testosteronu  w krytycznych momentach.

Duńscy naukowcy  donoszą  o ogólnym spadku wielkości penisa i wzroście nieprawidłowości w jego rozwoju, jakie dały się zaobserwować na przestrzeni ostatnich dwóch dziesięcioleci. Tłumaczą to zwiększonym  narażeniem na owe toksyczne estrogeny. Wadliwe geny mogą również zakłócać prawidłowe działanie komórek produkujących testosteron, także powstaje jedynie część tego hormonu.

Tkanki mogą być odporne  na oddziaływanie testosteronu. Liczba  receptorów wrażliwych wrażliwych na testosteron oraz działanie 5AR, enzymu odpowiadającego za wytwarzanie  DHT, decyduje  o tym, jak penis reaguje na testosteron i może stanowić wyjaśnienie naturalnego zróżnicowania  rozmiarów penisa  w normalnej populacji. W niewielkiej  liczbie przypadków  nienaturalnie mała liczba  receptorów  albo skrajnie  niska aktywność  5AR może doprowadzić do tego, że penis zostanie zaliczony do skali mikro.

Hormon wzrostu może nie spełniać  swej roli. chłopcy, którzy nie wydzielają hormonu wzrostu albo, których  organiczne uwarunkowania  nie pozwalają temu  hormonowi oddziaływać, cze na jego  lokalnych pośredników, somatomedyny, często rodzą się z  mikropenisem i będą skazani na niego przez resztę życia , jeżeli nie zostaną poddani kuracji hormonalnej  wzrostu. Nawet jeśli poziom testosteronu jest normalny, taka terapia może znormalizować  wielkość penisa, co podkreśla jej znaczenie dla rozwoju tego organu.

Wszystko, co hamuje wydzielanie hormonu wzrostu i testosteronu albo zakłóca ich oddziaływanie  na penis, może skutkować dramatycznym  zmniejszeniem jego rozmiaru.

Wielu dorosłych mężczyzn z małymi penisami dopytuje się o możliwość kuracji hormonalnych, które mogłyby  wydłużyć ich organ, i przeżywa bezgraniczne rozczarowanie, słysząc, że już za późno. Smutna prawda jest taka, że kiedy  proces dojrzewania  dobiega końca , penis z jakiegoś powodu nie reaguje na testosteron. Dojrzały nastolatek zażywający  sterydy anababoliczne nie powiększy sobie penisa ani o milimetr.

Wiąże się to z wyłączeniem pewnych genów, aktywnych przed okresem dojrzewania i w okresie dojrzewania .

Długie i krótkie
Wielkość członka jest problemem, który niejednemu spędza sen z powiek. Wielu chłopców uważa, ze ich członki są zbyt  małe.

Trudno stwierdzić, jakie są przeciętne rozmiary członka  w stanie spoczynku, ich wymiary mogą bowiem ulegać dużym wymiarom. strach, zimno, czy podenerwowanie, sprawiają, że do członka  napływa mniej krwi, przez co staje się mniejszy. może się skurczyć o całe 5 cm.

W stanie odpoczynku albo  gdy jest ciepło, krwi w członku  jest więcej, zwiększa więc on swoje rozmiary. Niełatwo więc ustalić  przeciętny rozmiar  wiotkiego członka u jednego mężczyzny, a co dopiero u wszystkich.

Dlatego w większości badań naukowych mierzy się wielkość członka w czasie erekcji. Rozmiary członka w stanie erekcji też bywają  rozmaite, choć nie ma tu aż tak dużych różnic, jak przy członku wiotkim. Na rozmiar erekcji wpływa temperatura pomieszczenia, stan nerwów, pora dnia, aktywność seksualna, sytuacja i nastrój.

Przeciętna wielkość

Rozmiar członka to dla mężczyzn bardzo istotna kwestia. U dorosłych mężczyzn przeciętny obwód członka  w najgrubszym miejscu wynosi 12,5 cm.

Mity i fakty dotyczące wielkości członka.

Mity: Mężczyźni z dużymi członkami są bardziej męscy i macho niż ci z małymi.

Fakty: Nieprawda. Rozmiar członka nie ma nic wspólnego z  odwagą, siłą czy sprawnością fizyczną.
Mity: mężczyźni z dużymi członkami są bardziej sprawni  seksualnie. Ten mit ma również wiele odmian. mówi się na przykład, ze posiadacze dużych członków  maja silniejszy popęd seksualny, większy apetyt na seks, więcej erekcji albo, że ich erekcja trwa dłużej

Fakty: Rozmiar członka nie ma z tym wszystkim nic wspólnego. Mężczyźni miewają różny popęd seksualny. U jednych erekcja następuje szybciej niż u innych. Nie zależy to jednak od wielkości członka.

Mity
: Mężczyźni z dużymi członkami są lepszymi kochankami. Kobiety wolą się kochać z partnerami o dużych członkach. Uważają, ze tacy mężczyźni są atrakcyjniejsi.

Fakty: Przyjemność kobiety podczas stosunku płciowego w bardzo niewielkim stopniu zależy od rozmiarów członka. rozkoszy dostarcza jej  przede wszystkim pobudzenie okolicy łechtaczki, która znajduje się na zewnątrz pochwy.

Tylko u samego wejścia do pochwy, na obszarze kilku centymetrów , znajdują się zakończenia włókien nerwowych. Dalsza część pochwy jest mało unerwiona.

Na doznania seksualne kobiety ma wpływ takie uczucie, jakie żywi do partnera. Wielkość członka odgrywa tu małą rolę, albo w ogóle nie ma znaczenia. Żadne badania naukowe nie potwierdzają, żeby kobiety wolały mężczyzn z dużymi członkami, z niektórych zaś wynika, że kobiety nie zwracają na to uwagi.

Mity: Murzyni mają większe członki niż mężczyźni innych ras.

Fakty: Różnice  między rasami mogą  występować, ale nie są zbyt duże. Z badań wynika, ze przeciętny członek  czarnego Amerykanina jest o 0,25 cm dłuższy niż białego. Inne badania wykazują występowanie niewielkich różnic  między innymi rasami i narodowościami.

Reklamy typu: możesz wydłużyć i pogrubić swój członek to bzdury.
Reklamy obiecują różne „powiększacze lub „systemy powiększania członka”.

Niektóre z tych produktów, jak „krople zapewniające udany seks” czy kremy, są bezużyteczne i obliczone na ludzką naiwność. Są również do nabycia zestawy z ciężarkami, które przymocowuje się do członka , żeby się rozciągnął. Nie tylko nie przynoszą spodziewanych rezultatów, ale mogą poważnie zaszkodzić.

Inny z reklamowanych produktów to tania wersja  medycznego przyrządu zwanego  „pompka do członka” Przyrząd ten jest przeznaczony dla mężczyzn, którzy z powodów zdrowotnych nie mogą osiągnąć normalnej erekcji. Za pomocą pompki można członek usztywnić i wydłużyć, ale podobnie  jak erekcja, stan ten po jakimś czasie  ustępuje, gdy przestajesz pompować, członek wraca do  zwykłych rozmiarów. A taka pompka możesz sobie wyrządzić poważna krzywdę.

Ani ćwiczenia, ani hipnoza, pigułki, kremy, pompki czy inne narządy nie zmieniają  rozmiarów twojego członka. Wspomniane tu produkty nie działają, a niektóre mogą ci uszkodzić członek.

źródła : Lynda Madaras, Area Madaras „Co się dzieje z moim ciałem”

Zobacz również

  • Starzenie się mężczyzn – andropauzaStarzenie się mężczyzn – andropauza Co to jest "andropauza"? W świetle tego tzw. andropauzą określamy zespół objawów występujących u mężczyzn po 50 roku życia charakteryzujący się uderzeniami gorąca, impotencją, utratą […]
  • Zmiany w budowie ciała Zmiany w budowie ciała Dla tych  gwałtownych  zmian w wyglądzie, jakich nastolatek doświadcza w okresie dojrzewania, istotne znaczenia mają testosteron i hormon wzrostu. Receptory testosteronu są obecne w […]
  • Rak jądraRak jądra Rak jądra jest to  rzadki nowotwór około 1 % wszystkich nowotworów złośliwych u mężczyzn. Występuje w przedziale wiekowym 20-40 lat. W okresie ostatnich kilkudziesięciu lat liczba […]
  • Andropauza Andropauza Zmiany  inwolucyjne  jąder u mężczyzn, prowadzące do obniżenia stężenia  testosteronu, charakteryzują andropauę. Objawy przekwitania u mężczyzn  są zazwyczaj słabiej wyrażane niż u kobiet, […]
  • Problemy ze skóręProblemy ze skórę Dojrzewanie powinno być dla chłopców szczęśliwym okresem - powiększają się ich organy płciowe, pojawia się zarost, a nawet seksowny zapach. Niestety nie wszystko jest tak piękne. Pojawiają […]
  • Wodniak jądra i żylaki powrózka nasiennegoWodniak jądra i żylaki powrózka nasiennego Żylak powrózka nasiennego to splot żył występujący w worku mosznowym, schorzenie podobne do żylaków występujących na nogach starszych kobiet. Chłopiec może odziedziczyć skłonność do […]

Tags: , , , , , ,

Post a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top